• Nasz profil

• Profil szkoły

•  KONCEPCJA DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Wychowujemy nasze dzieci i młodzież w przekonaniu, że najważniejszymi wartościami są dobro, szacunek i tolerancja.
            Staramy się, by wyrośli na prawych, uczciwych i mądrych ludzi. Wpajamy naszym uczniom przesłanie naszego Patrona- Jana Pawła II:
                      "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali ".
            Naszym zadaniem jest kształtowanie dzieci i młodzieży wolnej od wszelkich uzależnień, asertywnej, świadomej swojej wartości, ale też pełnej  szacunku wobec autorytetów.
               Chcemy, by nasi wychowankowie kształcili się w duchu patriotyzmu i stawali się godnymi obywatelami naszej Ojczyzny. Uczymy wrażliwości, tolerancji, cierpliwości, stawiania na współpracę, a nie rywalizację, uczymy wyrażania emocji i empatii.