• Puchar Tymbarku- awans naszej drużyny

• Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Pawła II, w czwartek 20.04.2023 wzięła udział w turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, na szczeblu powiatu. Nasi uczniowie na stadionie Żbika Nasielsk rywalizowali z reprezentacjami szkół z Zakroczymia, Pomiechówka i Nasielska. Po trzech zaciętych spotkaniach, pełnych emocji i niespodziewanych zwrotów akcji okazali się najlepsi. Wygrali turniej w kategorii U-12, i tym samym będą reprezentowali powiat nowodworski w tej kategorii, na majowym turnieju wojewódzkim w Ciechanowie.

Reprezentacja wystąpiła w składzie:

1. Miecznikowski Michał

2. Pszkit Bartłomiej

3. Siek Bartosz

4. Głowacki Alan

5. Łojszczyk Jakub

6. Nadrzycki Aleksander

7. Świtalski Damian

8. Małolepszy Piotr

9. Yepryntsev Hlib

Opiekunowie: Krzysztof i Grzegorz Nadrzyccy

fot: Katarzyna Siek

• "Kapelusz Pani Wrony"

• Uczniowie klasy 1 a  w ramach omawiania lektury wykonali zaginiony kapelusz tytułowej bohaterki. Barwne dodatki i elementy dekoracyjne zamieniły się w kolorowe okrycia głów naszych uczniów. To zadanie pomogło dzieciom w kreatywny sposób przenieść się w niezwykły świat opowiadań Danuty Parlak.
              Takich kapeluszy z pewnością pozazdrościłaby nawet sama Pani Wrona.

Magda Ners

• Dzień Świętego Patryka

• 17marzec to bardzo zielone i wesołe święto- Dzień Świętego Patryka. Nauka angielskiego nie musi być nudna dlatego nauczycielki języka angielskiego przygotowały mnóstwo konkursów i zabaw, dzięki którym uczniowie aktywnie i na wesoło poznawali tradycje Irlandii i słownictwo związane ze świętem ich paroma- św. Patryka. Dziękujemy Radzie Rodziców za osłodzenie nam tego wspaniałego dnia.
              Monika Graczyk
              foto: Beata Krowisz

• Dzień bez plecaka

• Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wyjątkowa i kreatywna akcja, która zagościła w naszej szkole. 5 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pomysłowością i zaradnością w poszukiwaniu zastępstwa dla szkolnego plecaka mogli wykazać się uczniowie naszej szkoły. Uczniowie udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dla lalek, kosze na śmieci, walizki, kosze piknikowe, torby zakupowe, kosmetyczki, koszyczki sklepowe, a nawet futerały dla instrumentów muzycznych, garnek czy profesjonalne zestawy sprzątające. Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje. Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.
              A.Wicek M.Jurek

• OSPRW

• Klasy 5a i 5b, 14 kwietnia, uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy poprowadzonego przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne.

• Mam Talent

• 21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie „Mam talent” podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności i pasje. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, talentów i kreatywności uczniów a także promowanie działań artystycznych oraz integrację zespołu szkolnego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale pomimo wielkiej tremy! Dlatego szkolne jury w składzie p. K.Eisler, p. G.Nadrzycka, Aleksandra Duda i Wiktor Matyjaszczuk miało trudne zadanie – wybranie najlepszych.
              Wygrani w kategorii klas 1-3 to Maria Szałkiewicz, Karol Lewicki, Alicja Zawada. Natomiast w klasach 4-8 to Oskar Tymiński, Piotr Ciećwierz i Alicja Machul. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Serdeczne dzięki dla Samorządu Uczniowskiego za pomoc w organizacji imprezy, naszym nagłośnieniowcom i ich opiekunowi p. G.Nadrzyckiemu oraz Antoninie Łaszczyk i Zofii Morawskiej za poprowadzenie imprezy. Nagrody dla zwycięzców (słodycze, karty do Empiku oraz głośniki i słuchawki bezprzewodowe) zostały ufundowane przez Radę Rodziców - dziękujemy!!!
              A.Wicek