• Dzień Matki w 1A

• 26 maja uczniowie klasy 1 a wykonali lapbook- wyjątkowy prezent dla mojej mamy. Dzieci miały okazję poznać nową technikę wykonywania prac i stworzyć piękne prezenty dla swych mam z okazji ich święta. W klasie panowała wesoła atmosfera, było wiele kreatywnego wycinania, klejenia i kolorowania, a przy okazji mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu.

Wszystkim mamom dziękujemy za ogromne serce, opiekę i cierpliwość.

Tekst i foto: Magda Ners

• FESTYN RODZINNY

• W sobotę 20 maja od godziny 10:00, na terenie szkoły, odbył się Festyn Rodzinny.
              W programie festynu było wiele atrakcji, m.in.:

• Punkt gastronomiczny i kawiarenka z domowymi wypiekami;
              • Konkursy i quizy i zabawy;
              • Występy artystyczne dzieci;
              • Pokazy strażackie i karate;
              • Kiermasz książek;
              • Turniej szachowy;
              • Robienie biżuterii;
              • Malowanie twarzy;
              • Pokazy psów;
              • Pokaz mody;
              • Zawody sportowe;
              • Loteria fantowa.

Zebrane podczas festynu fundusze zasiliły konto Rady Rodziców.

• Święto Szkoły

• 19 maja 2023 roku w naszej szkole rozpoczęły się dwudniowe obchody Święta Szkoły.
              W godzinach rannych cała społeczność szkolna, wraz ze Sztandarem, udała się na Mszę Św. do Kościoła św. Michała Archanioła. Po powrocie odbyła się Uroczysta Akademia.
              W sobotę 20 maja na terenie szkoły odbędzie się Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami.

• Pierwsza pomoc

• W środę 10.05.2023r. uczniowie zerówek wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanych prze Nowodworskie Centrum Medyczne. Dzieciaki poznały specyfikę zawodu ratownika medycznego, zwiedziły karetkę pogotowia. Dzięki p. Łukaszowi Tomasikowi dowiedziały się jak należy udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku. Zapoznały się także z wyposażeniem torby ratownika medycznego oraz zachowaniami w przypadku poparzenia, złamania a w szczególności ręki co zostało zaprezentowane podczas warsztatów. Na zakończenie uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane książeczki oraz podziękowania od Dyrekcji, wychowawców zerówek i uczniów dla Ratowników Medycznych.

Tekst: M. Brzozowska

• Mandoria

• 17 kwietnia klasa II "a" i II "b" wybrały się na wycieczkę do parku rozrywki Mandoria, gdzie mogła korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji oraz wzięła udział w warsztatach o minerałach.

Izabela Postawska

• Witraże w 2 B

• Przed majówką uczniowie klasy II "b" na zakończenie tematu o owadach wykonała przepiękne witraże na okno.