• Świetliczaki pomagają ptakom przetrwać zimę

• Wraz ze zbliżającymi się zimowymi chłodami uczniowie postanowili otworzyć ptasią stołówkę. W ramach zajęć praktycznych powstały ekologiczne karmniki z wykorzystaniem skórek z cytrusów oraz jabłek, mieszanki ziaren, smalcu oraz słoniny.

Przygotowane z sercem przysmaki zostały powieszone na przyszkolnej jodle i na pewno ucieszą naszych pierzastych przyjaciół.

Małgorzata Laszczkowska

Urszula Wacko

• Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu literackiego „Wiersz o jesieni"

• W grudniu został rozstrzygnięty konkurs literacki pn. „Wiersz o jesieni” organizowany przez świetlicę szkolną. Dostarczone nauczycielom prace konkursowe stanowiły pomysły kreatywnych młodych autorów przelane na papier.

Celem konkursu było promowanie twórczości literackiej wśród dzieci, rozwijanie talentów twórczych, wyobraźni i kreatywnego myślenia uczniów, wrażliwości młodych autorów na piękno, bogactwo języka ojczystego, jak również zainteresowanie ich językiem poezji. Konkurs stanowił okazję do zaprezentowania uzdolnień, twórczości jego uczestników.

Komisja Konkursowa, w składzie której orzekali wychowawcy świetlicy szkolnej, dokonała oceny wierszy i wybrała trzy zwycięskie prace.

Oto lista laureatów:

I. miejsce – Krzysztof Dziadosz, klasa IIb

II. miejsce – Zofia Jaruga, klasa IIa

III. miejsce – Jagoda Lewczuk, klasa IIa

Komisja Konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia za ogromną kreatywność dla Oliwii Radeckiej oraz Julii Wilczyńskiej - uczennic z klasy Ic.

Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać twórczość literacką. Takiego twórczego działania można im tylko pozazdrościć!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Gratulujemy laureatom i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłych konkursach.

Poza głównymi nagrodami dla zwycięzców oraz wyróżnionych – pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki – niespodzianki! Składamy podziękowania Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Małgorzata Laszczkowska

• Klasa 3 B w Liroy Merlin

• 20 grudnia uczniowie klasy III "b" wybrali się na warsztaty pt: "Dzieciaki sadzeniaki" organizowane przez sieć sklepów Leroy Merlin. Na początku poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących roślin, później zostaliśmy oprowadzeni po ogrodniczym dziale sklepu, a na zakończenie spotkania każdy z uczniów mógł zapoznać się z techniką przesadzania roślin! Po zakończeniu warsztatów dokonaliśmy zakupu ostatnich, świątecznych upominków :D!

Izabela Postawska

• Kartka Bożonarodzeniowa

• Jak co roku, w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na „Bożonarodzeniową kartkę z ortograficzną rymowanką”. Ta edycja cieszyła się rekordową popularnością.
              Zgłoszono aż 67 prac i jury miało ogromny problem z podjęciem decyzji.
              W związku z tym, poza nagrodami dla zwycięzców, każdy uczestnik konkursu otrzyma tabliczkę czekolady.

Rozstrzygnięcie III edycji konkursu  na „Bożonarodzeniową kartkę z ortograficzną rymowanką”:

Komisja konkursowa w składzie:
              Anna Gardocka
              Hanna Twardowska
              Katarzyna Flis

przyznała nagrody następującym osobom:

Grupa 0
              I miejsce - Michalina Słupek 0c
              II miejsce - Janek Grycz 0a
              III miejsce - Hanna Jabłońska 0a

Wyróżnienie - Ignacy Samojluk 0c

I miejsce - Maria Szałkiewicz 3 b
              II miejsce - Staś Borkowski 1 c
              III miejsce - Amelka Mrokowska 1c

Wyróżnienie - Maria Binkiewicz 3 a
              Liliana Nordwing 1a
              Filip Aksamit 2a

Klasa 4-8
              I miejsce - Ala Machul 5b
              II miejsce - Piotr Małolepszy 6b
              III miejsce - Wojciech Szałkiewicz 6 a

Wyróżnienie - Olaf Gmurczyk 6 a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP 1.

Czekolady zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Tekst i zdjęcia Anna Gardocka

• Koncert smyczkowy

• 11 grudnia odbyły się w naszej szkole dwa koncerty Duetu Smyczkowego z Łódzkiego Biura Koncertowego „WIRTUOZ”. Dla najmłodszych pt.: „Jedzie pociąg z daleka”, dla starszych „Muzyczny poranek”.
              Dzieci i młodzież zapoznali się z grupą instrumentów strunowo-smyczkowych oraz wysłuchali krótkiej pogadanki o muzyce narodowej wybranych państw Unii Europejskiej.  Posłuchali znanych utworów zagranych solo i w duecie na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Ponadto wzięli udział w quizie muzycznym.

• Piernikowy dzień w 3B

• W dniu dzisiejszym klasa III "b" robiła pierniki. Na początku musieliśmy rozwałkować ciasto, przygotowane wcześniej przez rodziców. Później użyliśmy foremek, ułożyliśmy pierniczki na blachacha i zanieśliśmy do kuchni, gdzie zostały upieczone. Gotowe pierniki dekorowaliśmy lukrem, posypkami i czekoladą:)!

Izabela Postawska