Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci Dariusza Kłosowskiego - naszego wspaniałego kolegi, przyjaciela i wieloletniego nauczyciela muzyki w naszej szkole.
Pan Dariusz był człowiekiem o wielkim sercu, niezmiernie lubianym przez całą społeczność szkolną. Każdego dnia dzielił się swoją pasją do muzyki i pozytywnym nastawieniem do życia. Na zawsze pozostanie w naszych sercach...
Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje.
Aktualności
Z wielkim smutkiem...
XX Dzień Papieski
11 października 2020 roku obchodziliśmy w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus – Cały Twój". Uczniowie wraz z s. Zofią od wczesnych godzin rannych po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Kwestowanie poprzedzone było Mszą św. w parafii p. w. Św. Michała Archanioła i trwało przez cały dzień. W niedzielę wolontariusze zbierali pieniądze na terenie miasta, natomiast w poniedziałek na terenie szkoły. Dzień zakończyła wspólna modlitwa różańcowa w kościele parafialnym. Uczniowie zebrali łącznie 1 328 zł 64 gr, które zostaną przekazane na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
Akademia z okazji Dnia Nauczyciela
14 października odbyła się Akademia dla wszystkich pracowników szkoły, przygotowana przez panią Monikę Graczyk wraz z uczniami z klasy 4 A.
10
Pasowanie klas 1
- 4
Pierwszy Dzień Jesieni
Zaczęła się już piękna i kolorowa jesień. W miniony poniedziałek dzieci z klasy 1b z radością powitały tę porę roku. Do szkoły przyniosły dary jesieni – czerwone korale jarzębiny, brązowe i okrąglutkie kasztanki, błyszczące żołędzie, pachnące i kolorowe liście a także pękate i podłużne szyszki, które wykorzystały do zabaw matematycznych oraz doskonalenia liczenia. W ferworze zabaw przypomniały sobie o wesołej piosence „Kolorowe listki”, którą chętnie zaśpiewały dla Jesieni. Następnie dzieci odkodowały tajemniczą wiadomość,
odgadły wszystkie jesienne zagadki i pogrupowały skarby jesieni przyniesione do klasy.Anna Wicek
2
Przyjaciele pszczół są wśród nas!
Jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie? Jak pszczoły zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują? - tego wszystkiego o pożytecznym życiu pszczół dowiedzieli się uczniowie klas 0-III, którzy uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, prowadzonych przez Pana Marka Dudka - właściciela pasieki, prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa "NASZE PSZCZOŁY".
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Poznały też bliżej świat tych niesamowitych owadów.
Uczniowie obejrzeli strój pszczelarza i poznali zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Dzieci dowiedziały się także jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz.
Uczestnicy zajęć byli bardzo aktywni i chętnie na krótką chwilę zamienili się w pracowite pszczółki. Zespoły dzieci-pszczółek, niczym w ulu, odpowiedzialne były za konkretne zadania: budowę pszczelej ramki, sprzątanie, karmienie młodych larw, wentylację ula, wyloty po pyłki kwiatów, pilnowanie ula przez strażników. Zabawę zakończyła degustacja miodu.
Zajęcia były bardzo ciekawe. Nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale uczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.
Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał słoiczek miodu oraz odznakę "Przyjaciela Pszczół".
Warsztaty przeprowadzono w ramach projektu współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego "Pszczoły niezbędnym ogniwem zachowania życia na Ziemi - edukacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1.
Dzień Kropki w 2 A
Od siedmiu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
W naszej szkole uczniowie klasy 2 A od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie wspólnie bawili się przy muzyce napisanej przez kompozytora Piotra Kaję.
Podczas lekcji uczniowie wykonywali różne zadania: kropkowe sudoku, dopasuj swoją kropkę, policz kropki, plastyczne szaleństwo z kropką w roli głównej, moje wartości.
Zmierzyli się także nie tylko z własną wyobraźnią – ozdobieniem w kreatywny sposób kolorowanki kropki, ale przede wszystkim musieli sprostać technologii rozszerzonej rzeczywistości. Przy pomocy aplikacji Quiver ich prace zostały zeskanowane, a oczom ukazała się wygenerowana w czasie rzeczywistym grafika 3D, przedstawiająca ich samych z kropkowym dziełem w formie… bryły! Niedowierzaniu i zachwytom nie było końca.
Mała KROPKA potrafi przynieść WIELKIE zmiany!
Magdalena Kujawa
7
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
- 6
Obrona Modlina
Polisa do ubezpieczenia uczniów
Archiwum Aktualności