• W szkolnej bibliotece

• 23 marca uczniowie klasy 1 a mieli okazję uczestniczyć w swojej pierwszej lekcji w naszej szkolnej bibliotece. Od Pani Hani dzieci dowiedziały się jakie są zasady korzystania, jakie mamy zbiory i jak dbać o książki. Myślę, że część wiadomości, które zostały im przekazane zostały dobrze utrwalone i nasi najmłodsi uczniowie będą często korzystać ze zbiorów naszej biblioteki. Następnie pierwszaki miały zadanie do wykonania. Dzięki znajomości alfabetu i za pomocą encyklopedii poznały znaczenia wielu słów, które udało im się sprawnie odnaleźć. Widoczny uśmiech na twarzy dzieci pokazuje, że była to miła i pouczająca lekcja.

Magda Ners

• Wiosna w 1a

• 21 marca to nie tylko dzień powitania wiosny! To także święto kolorowej skarpetki i Światowy Dzień Zespołu Downa.

Tego dnia w naszej klasie 1 a zapanowała radosna atmosfera. Dzieci przyszły do szkoły w dwóch różnych, kolorowych skarpetkach, co miało na celu wyrażenie ich indywidualności oraz podkreślenie ważności akceptacji różnorodności wśród ludzi.

W trakcie dnia dzieci obejrzały filmik pokazujący  codzienność życia osób

z Zespołem Downa oraz w pogadance na temat różnic między ludźmi. Dodatkowo wykonały wiele skarpetkowych zadań oraz wcieliły się w projektanta swoich indywidualnych skarpetek. Dzięki tym zajęciom, uczniowie zdobyli nową wiedzę

na temat problemów z jakimi borykają się osoby z Zespołem Downa oraz na temat sposobów, w jakie można im pomóc i wspierać ich w życiu codziennym.

Podsumowując, obchody Światowego Dnia Zespołu Downa i Kolorowej Skarpetki w naszej klasie były bardzo udane.

Magda Ners

• Dzień Kobiet w O B

• 8 marca obchodzimy wyjątkowe święto wszystkich kobiet tych dużych i małych. Tegoroczny Dzień Kobiet był wyjątkowy, sala grupy Sowy zamieniła się w salon piękności- SPA. Leżaki, toaletka, kremy, balsamy i inne kosmetyki do pielęgnacji to tylko kilka elementów, które znalazły się w sali. Strojem obowiązujący był szlafrok, kapcie i szeroki uśmiech. Chłopcy w tym dniu wspaniale zadbali o swoje małe kobiety. Każda z nich została wypielęgnowana, pięknie uczesana, odprężona z okładem z ogórków na oczach. Chłopcy również chętnie skorzystali z usług SPA. Jednak to nie koniec atrakcji. Prócz pielęgnacji na dziewczynki czekał poczęstunek oraz prezenty. Na zakończenie tego przyjemnego dnia cała grupa wybrała się do pobliskiej pizzerii. To był na prawdę udany dzień.
              Tekst i zdjęcia: Żaneta Sokołowska i Magdalena Brzozowska

• Dinozaury w OB

• W poniedziałek 27.02.2023r. grupa 0B przeniosła się do prehistorycznej dżungli. Z okazji Dnia Dinozaura dzieciaki wzięły udział w dinozaurowych zabawach i zajęciach, na których poznały specyfikę pracy paleontologa, odpowiedziały na zagadki związane z dinozaurami oraz wykonały specjalne karty pracy związane z tym dniem. Jak się okazało wśród uczniów grupy 0B jest wielki fan dinozaurów, dzięki któremu w sali powstał "kącik dinozaurów" z wieloma ciekawymi okazami (nazwy niektórych nawet nauczycielowi ciężko było wymienić).
              W takim dniu nie mogło zabraknąć również wykopalisk, grupa mogła skorzystać z dwóch pudełek sensorycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po zabawie na każdego czekał „prehistoryczny” poczęstunek oraz dyplom.

Tekst i foto: Magdalena Brzozowska Żaneta Sokołowska