31 maja 25 uczniów z klas 5 przystąpiło do egzaminu praktycznego na kartę rowerową, który odbył się w miasteczku ruchu drogowego WORD-Modlin. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin i tym samym zdobyli pierwszy w ich życiu dokument
GRATULUJEMY!!!
31 maja 25 uczniów z klas 5 przystąpiło do egzaminu praktycznego na kartę rowerową, który odbył się w miasteczku ruchu drogowego WORD-Modlin. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin i tym samym zdobyli pierwszy w ich życiu dokument
GRATULUJEMY!!!
Dzień
Dziecka w klasie II "b" był bardzo aktywny! Najpierw wzięliśmy udział
w Dniu Sportu zorganizowanym przez p. Agatę i p. Grzegorza (za co bardzo
dziękujemy!!!), zjedliśmy popcorn oraz watę cukrową, a na zakończenie tak
pięknego dnia, wybraliśmy się na lody, które spaliliśmy podczas zabaw w
pobliski parku - to właśnie tam uczniowie otrzymali fantastyczne upominki,
czyli hula hop na nogę, które ewidentnie przypadły wszystkim do gustu!!! Było
naprawdę sportowo, słodko i wesoło:)!
Uczniowie klasy II "b" wzięli udział w drugiej edycji ogólnopolskiego projektu literackiego
pt. "Ciąg dalszy nastąpi - Magia słowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. J. Kochanowskiego w Lublinie. Zadaniem uczniów było napisanie wiersza na podany temat, otrzymali trzy słowa klucz: prezenty, cisza, truskawki i zabrali się do pracy! Dwa wiersze zostały napisane wspólnymi siłami na zajęciach, jeden samodzielnie napisała uczennica naszej klasy.
Wiersze zostaną opublikowane w tomiku, który już wkrótce zostanie wydany! Bardzo się cieszymy i już nie możemy się doczekać!!!
I. Postawska
JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM
Serdecznie Państwa zapraszamy
do wzięcia udziału w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbędzie się
07.06.2023 - środa godz. 10:00
„Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku uczniowie manifestują, że lubią czytać oraz że czytają więcej niż dorośli. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób.
Akcja ma na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu.
Chcemy pokazać, że czytają wszyscy: koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz rodzice.
Jak pokazują badania, dzieci, które nie zaznają czytania dla przyjemności w młodym wieku, z reguły nie czytają książek jako dorośli.
Będzie nam bardzo miło, jeżeli poczytają Państwo z nami. Szczegóły: www.czytamy.org
Klasę 8b i 6b odwiedził przewodnik po Izraelu ks. Wiesław Dawidowski. Opowiadał o Ziemi Świętej, ojczyźnie Pana Jezusa. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści na temat starożytnego Izraela, zwyczajach oraz języku aramejskim. Zobaczyli prezentację na temat kultury i miejsc związanych z religiami monoteistycznymi. Ksiądz opowiadał też co ważnego kryje się w Meczecie Skały, który znajduje się w Jerozolimie, a także gdzie znajduje Grób Boży, najważniejsze miejsce dla chrześcijan.
s. Elżbieta
26 maja uczniowie naszej Szkoły z klas IV – VIII wzięli udział w Grze terenowej „Papieskim Szlakiem” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Organizatorem Gry była Szkoła Podstawowa nr 380 im. Jana Pawła II w Warszawie. Pięcioosobowe drużyny wykonywały poszczególne zadania poruszając się po Lesie Bródnowskim. Celem gry było popularyzowanie życia i nauczania św. Jana Pawła II. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, wiedzą oraz fizyczną sprawnością. Współpracując w drużynie uzupełniali się wiedzą, a także byli za siebie odpowiedzialni.
Z historią w plecaku, czyli w poszukiwaniu czasów… minionych
W terminie 10 – 12 maja 2023 r. 19 uczniów klasy VI B wraz z opiekunami zwiedzało Bydgoszcz i okolice. Program wycieczki krajoznawczo – turystycznej opracowany został tak, by przy okazji dobrej zabawy uczniowie zdobywali nowe umiejętności, poszerzali wiedzę krajoznawczą i historyczną. Okazało się, że nieznana dotąd stolica województwa kujawsko- pomorskiego skrywa niezwykłe tajemnice i perełki architektury.
Ale zanim uczniowie dotarli do miejsca docelowego, zatrzymali się w Golubiu – Dobrzyniu, by na Zamku Golubskim poczuć atmosferę średniowiecznych turniejów rycerskich. Kiedy dojechali do Bydgoszczy zaczęło się! Najwięcej emocji wzbudziło najbardziej tajemnicze i długo wyczekiwane Muzeum Mydła i Historii Brudu, jedyne takie muzeum w Polsce, gdzie oprócz zwiedzania odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy wykonali mydełka według własnych pomysłów. Wielkie wrażenie zrobiło, także jedyne w Polsce, Muzeum Dyplomacji i Uchodźctwa. I wreszcie Exploseum – Centrum Techniki Wojennej DAG Fabrik Bromberg – niezwykłe miejsce; dawna tajna pohitlerowska fabryka zbrojeniowa III Rzeszy ze swoimi podziemnymi korytarzami i grubymi żelbetowymi konstrukcjami zadziwiała i wprawiała w zadumę.
To z Bydgoszczy pochodził wybitny polski kryptolog Marian Rejewski, który w 1932 roku złamał kod niemieckiej maszyny szyfrującej ENIGMA, co do dzisiaj uznawane jest za jedno z największych osiągnięć kryptologicznych. To tu znajduje się największa w Europie, wykonana z brązu fontanna „Potop”, to tu znajduje się bazylika do złudzenia przypominająca rzymski Panteon, to tu wreszcie zwodowana jest legendarna Barka Lemara, na której odbyły się konkursy w rzucie kołem ratunkowym i przeciąganie liny. Kanał Bydgoski i jego muzeum rozbudzały ciekawość i dociekliwość poznawczą; pozwoliły zrozumieć działanie zapór i śluz oraz ich znaczenie w transporcie i turystyce. W czasie wycieczki odbyły się także „lekcje” plastyki i historii sztuki, uczniowie mieli bowiem wyjatkową okazję zobaczyć na własne oczy i zauważyć różnice między różnymi stylami architektonicznymi, w tym pomiędzy charakterystycznym dla Bydgoszczy modernizmem a tzw. secesją bydgoską. Niebywale napięty program dopełnił nocny marsz na orientację po największym w Polsce Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku.
W poszukiwaniu początków państwa polskiego uczniowie zajrzeli do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, a w Strzelnie zrozumieli dlaczego warto zwiedzać kościoły. Tutejszy zespół poklasztorny to światowa perełka architektury romańskiej, jedno z trzech takich miejsc na świecie, licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. Odwiedzając Kruszwicę nad jeziorem Gopło uczniowie przypomnieli sobie legendę o księciu Popielu, którego myszy zjadły, a widok z Mysiej Wieży zaliczyli do jednego z najpiękniejszych. To była intensywna wycieczka, dobrze że pogoda dopisała; przez wszystkie dni było ciepło i słonecznie. Zmęczeni, ale zadowoleni młodzi krajoznawcy wrócili do domów i i już planują kolejną wyprawę.
Kształtując potrzebę poznawania własnego kraju, jego historii, walorów przyrodniczych i kulturowych szkoła propaguje turystykę i krajoznawstwo jako alternatywne formy spędzania czasu wolnego; zachęca do aktywnego wędrowania, a poprzez zdobywanie odznak turystycznych i krajoznawczych do odkrywania pięknych zakątków Polski. Niektórzy z uczestników otrzymali już swoje pierwsze książeczki turystyki pieszej, inni zdobyli swoją pierwszą odznakę „Przyjaciel Bydgoszczy”.
Od nowego roku szkolnego 2023/24, pod opieką Nowodworskiego Oddziału PTTK, w naszej szkole rozpocznie swoją działalność Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne.
„Jeśli kochasz góry i las,
Chcesz aktywnie spędzać czas,
Dobre buty szybko włóż,
Na wyprawę z nami rusz.”
Izabela Lackowska
Szanowni Rodzice,
Przekazujemy informację od Dyrekcji Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie opieki stomatologicznej.
Lekarz stomatolog obecnie przyjmuje w Przychodni Rejonowej w Zakroczymiu ul. Rynek 7
środa: 09:00 - 11:00, czwartek 10:00 - 11:00
Przed wizytą Rodzice uczniów proszeni są
o kontakt telefoniczny z przychodnią pod nr telefonu
22-785-21-15
Powered by aSc EduPage