28 października odbył się w naszej szkole koncert. Przed uczniami naszej szkoły wystąpiło łódzkie trio „Złota trąbka” w składzie:
Marcin Błoszyk - trąbka;
Maciej Malec - puzon, róg;
Adrian Latosiewicz - instrumenty klawiszowe.
Zespół wykonał m.in. takie utwory jak: „Prząśniczka”, „Zorba”, „Passo-doble”. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w graniu na puzonie czy też w tańcu samby. Na koniec odbył się quiz, uczniowie wysłuchując granych utworów odgadywali tytuł bajki Disneya.
Złota Trąbka
- 11
SZKOŁA PAMIĘTA!
W dniu dzisiejszym w ramach akcji MEN „Szkoła pamięta” klasa 6b wybrała się z panią Anną Gardocką i Katarzyną Sprawką do Warszawy na Cmentarz Powązkowski. Pani Ania przedstawiła uczniom krótką historię cmentarza, następnie wszyscy ruszyli na spacer alejkami. Uczniowie podziwiali piękne grobowce i uczcili pamięć zmarłych zapalając znicze.
(Tekst i zdjęcia: Katarzyna Sprawka)
Pamiętamy!!!
Dnia 25.10.2019 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim. W tym roku przypada 80- rocznica wybuchu II Wojny Światowej oraz 75 – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, a w listopadzie obchodzimy trzy ważne święta: Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie uświadomili sobie, co oznacza słowo patriotyzm. Zapalili znicze i pomodli się w intencji zmarłych żołnierzy i swoich bliskich. Wyjście uświadomiło wychowankom, że należy pamiętać o zmarłych, kochać swoich bliskich i Ojczyznę nie tylko w dniu ich święta, ale również w dzień powszedni. Tego dnia udaliśmy się również na wycieczkę po Nowym Dworze Mazowieckim i poznawaliśmy historię Naszego miasta. Dzieci dowiedziały się w którym miejscu był budynek zajmowany przez Gestapo, gdzie i w jakim celu było stworzone getto. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem na Placu Solnym oraz pod obeliskiem upamiętniającym II Wojnę Światową. Wartości patriotyczne jakie podczas tej wycieczki zdobyli wychowankowie były świetnym uzupełnieniem lekcji historii.
8
Miasteczko Ruchu Drogowego
16 października uczniowie z kl. 5 b i 5 c oraz z oddziałów zerowych uczestniczyli w zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie. Pod kierunkiem pracownika ośrodka uczniowie zdobywali wiedzę z przepisów ruchu drogowego. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystywali w praktyce.
7
XIX Dzień Papieski
13 października 2019 roku obchodziliśmy w całej Polsce XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy”". Uczniowie wraz z s. Zofią od wczesnych godzin rannych po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Kwestowanie poprzedzone było Mszą św. w parafii p. w. Św. Michała Archanioła i trwało przez cały dzień. W niedzielę wolontariusze zbierali pieniądze na terenie miasta, natomiast we wtorek na terenie szkoły. Dzień zakończyła wspólna modlitwa różańcowa w kościele parafialnym. Uczniowie zebrali łącznie 921 zł 29 gr, które zostaną przekazane na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
Akademia Kompetencji
W dniach 7-9.10.2019 r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II brali udział w warsztatach Akademii Kompetencji w miejscowości Zegrzynek-Jadwisin w ośrodku „Mila”.
W czasie tych zajęć dzieci nabywały wiedzę prawidłowego uczenia się, współpracy zespołowej, podnoszenie sprawności fizycznej. W czasie zajęć uczniowie brali udział w różnorodnych konkursach sprawnościowych i plastycznych. Podczas pobytu wszyscy bardzo dobrze się bawili.
12
1 A w Miejskiej Bibliotece
W środę 09.10. uczniowie z klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Wizyta była połączona z realizowanym w tym roku w naszej szkole ogólnopolskim projektem edukacyjnym „Czytam z Klasą”. Celem wycieczki była możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat książek, rozwijania zainteresowań książkami oraz zachęcenia rodziców do czytania dzieciom. Pierwszaki na miejscu zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci oraz zaprezentowała poszczególne etapy powstawania książki. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne. Metodą frotażu dzieci odbijały liście na przygotowanych wcześniej drzewach na kartkach A4. Wycieczka sprawiła uczniom ogromną radość! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły z radością i uśmiechem na twarzach. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników. Kolejna nasza wycieczka do biblioteki już wkrótce...
13
5 b i 5 c w Puszczy
- 12
Klasy 6 w Puszczy
- 19
Kl. 4 A i 5 A w Puszczy
- 13
Archiwum Aktualności